fbpx
Chcesz wiedzieć więcej, łatwiej i szybciej? Zapisz się do mojego newslettera!


Zapisz Zapisz

Samoocena – pomysł na wykorzystanie technologii (nie tylko) w siatkówce plażowej

Autor Posted on 0 0

Cztery lata temu szukałem pomysłu na to, jak pomóc swoim podopiecznym w dokonaniu prawidłowej samooceny własnego występu w meczu. To trudna sztuka i często nawet my – dorośli szukamy wymówek i zewnętrznych usprawiedliwień, zamiast otwarcie przyznać, że trzeba nad czymś jeszcze solidnie popracować.

Kupiłem kilka kompletów okularów wyposażonych w kamerę i najtańszy model gogli odtwarzających nagrany obraz. Dopasowałem do tego protokół pracy z podopiecznym i zaczęliśmy nagrywać nasze treningowe popisy. Początkowo robiliśmy to wyłącznie dla zabawy i własnego rozwoju, ale po pierwszych mniej lub bardziej udanych próbach, postanowiłem złożyć wniosek do Komisji Bioetycznej i przeprowadzić swoje badania.

Idea była nastepująca: para zawodników ma na sobie okulary nagrywające mecz z perspektywy “pierwszej osoby”. Po meczu każdy ogląda mecz “oczami” swojego partnera, mając szansę na to, by doświadczyć obserwowania siebie w czasie gry z zupełnie niedostępnej wcześniej perspektywy. Okazało się, ze istotnie samoocena dokonana po takiej sesji była bardziej adekwatna od tej dokonanej bezpośrednio po rozegranym meczu.

Lata mijały i nie znalazłem czasu na dopracowanie tekstu i skierowanie do wydania, więc umieszczam brudnopis tutaj. Mam nadzieję, że odnajdziesz w tym pomyśle inspirację i wprowadzisz go do swojej pracy szkoleniowej lub edukacyjnej 🙂

Poniżej plik w języku polskim i angielskim:

Z wyrazami szacunku
signature
Udostępnij

Brak komentarzy

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *